уточнити пошук

освіта:

Травма дитини у садку чи школі. Права батьків та як домогтися правди

Права батьків у разі травматизму в садку чи школі визначені у Положенні про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах. Проте інколи батькам треба виконати цілий комплекс дій, щоб у подальшому не виявилось, що дитина заподіяла травму сама собі. Докладніше про це short.media розповів юрист Віталій ГРИБ.

ПРАВА БАТЬКІВ ЗГІДНО З ПОЛОЖЕННЯМ

  • бути повідомленим про нещасний випадок
  • брати участь у роботі комісії та отримувати інформацію про хід проведення розслідування
  • звернутися до керівника навчального закладу (НЗ) з письмовою заявою про нерозголошення інформації про наслідки нещасного випадку
  • отримати акт комісії з розслiдування нещасного випадку

АЛГОРИТМ ДІЙ

Потрібно зафіксувати, що факт травматизму відбувся саме у НЗ. Зазвичай без дозволу батьків дитину до медзакладу не повезуть. Ваше завдання – якомога швидше прибути на місце, бажано зі свідками. Там розпитуєте дитину про обставини, фотографуєте ушкодження, викликаєте швидку, чітко вказавши про обставини травматизму та характер ушкоджень. Не завадить зробити аудіо запис виклику.

ПРИ ПРИЇЗДІ ШВИДКОЇ

  • у присутності лікарів розпитуєте дитину про обставини травматизму та просите відобразити це у картці виклику
  • у випадку відмови швидкої повідомляєте, що виклик зроблено о такій-то годині, завтра до них надійде адвокатський запит, і якщо виявиться, що стерли чи не записали виклик – будуть пояснювати поліції
  • під час лікування збирайте усі чеки, фотографуйте рез-ти аналізів

ПОДАЛЬШІ ДІЇ

Наступного дня ви (а краще адвокат) маєте зробити 2 запити про витребування копій меддокументів (картка виклику, картка поступлення, огляду)  і заяву до НЗ, у якій просите завчасно повідомити про роботу комісії та запросити вас для участі в її роботі. Заяву вручаєте таким чином, щоб вам розписалися на копії, не вдастся вручити – відправляєте рекомендованим листом, квитанцію зберігаєте.

КОНТРОЛЬ 

  • якщо у вас є підозри  у вчиненні злочину і якщо вистачить часу цього ж дня, подаєте заяву в поліцію (краще скористатися допомогою юриста)
  • ще через день, якщо ви бачите, що вас ніхто не викликає і ніхто не проводить службового розслідування або ви не згодні з результатами розслідування, пишете заяву до районного відділу освіти з проханням провести службове розслідування

ВАЖЛИВО!

Батьки хоч і мають право брати участь в роботі комісії, але не є членами цієї комісії. Це означає, що комісія може не запросити батьків на засідання, не допустити до роботи комісії або до окремого обговорення якогось питання. Оскільки батьки не є членами комісії, вони не мають права підписувати акт, а отже – не можуть написати окрему думку до цього акту, а лише оскаржити його.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад