уточнити пошук

освіта:

Стипендії 2017 - кому і скільки?

З 2017 Уряд урізав відсоток стипендій для студентів, при цьому залишив за собою право регулювати цю кількість у ручному режимі. А ось кому конкретно давати чи не давати - вирішуватимуть ВНЗ. Чим це обернеться для України? Висококласними фахівцями чи населенням без вищої освіти?

З 1 січня 2017 стипендії будуть отримувати лише відмінники. І хоча в цьому році на дані виплати у держбюджет закладено на 23% більше коштів, ніж у минулому, отримати їх зможуть усього 40% студентів проти 66% раніше.

Що чекає на студентів у 2017

ВСЕ ПРО АКАДЕМІЧНУ СТИПЕНДІЮ

 

  • мінімум - 1100 грн
  • обов’язково буде виплачуватися першокурсникам
  • рейтинг за результатами семестру, згідно з яким буде наразовуватися стипендія, буде публічним
  • отримуватимуть не менше 40-43% студентів

ВСЕ ПРО СОЦІАЛЬНУ СТИПЕНДІЮ

 

  • її буде отримувати 7 категорій студентів
  • не отримуватимуть студенти-інваліди, малозабезпечені студенти, студентські сім’ї (їм виплачуються пенсії та інші види допомоги)
  • якщо студент претендує і на соціальну, і на академічну стипендію, доведеться обрати одну з них
  • студенти-сироти мають право отримувати і соціальну, і академічну стипендії

Заява студентської профспілки «Пряма дія»: «Жорстка конкуренція зовсім не допомагає в навчанні: частину студентства поглине розбрат і безглузда боротьба за оцінки, інші заб'ють на навчання і підуть на низькооплачувані підробітки, закопавши свої таланти в землю. Сценарій Уряду: за два-три роки частка тих, хто отримує академстипендії, має скоротитися до 10-15%».

Володимир БУГРОВ, проректор КНУ ім.Т. Шевченка:«Найголовніший показник для рейтингу–успішність, він становить 90%. Лише 10% віддається на наукові досягнення, участь в олімпіадах, спортивних заходах. Ситуація в тому, що невідомо, якій кількості студентів буде призначена стипендія, адже це визначатиме Мінфін. Зараз ми чекаємо на постанову Кабміну і свої критерії будемо прописувати вже після цього».

ЯК У СВІТІ?

 

У найпрестижніших ВНЗ світу стипендії виплачують самі заклади, при цьому надаючи студентам гідні умови проживання. Так, у Гарварді стипендіальний фонд становить $ 160 млн на рік. 60% студентів (а це 12 720 осіб) щорічно отримують фінансову допомогу різного роду, завдяки чому розвиваються і отримують знання, не турбуючись про гроші. 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад