уточнити пошук

освіта:

STEM Festival в Одесі – як це було!

Тисячі дітей та дорослих відвідали на вихідних STEM-фестиваль, який пройшов одразу в кількох містах України. Вони посміхалися, розважалися та були щасливі від того, що зустрілися з наукою в ігровій формі. В Одеському Музеї цікавої науки, який і без того є одним з найпопулярніших місць в місті серед школярів, цієї суботи було не проштовхнутись.

НА БУДЬ-ЯКИЙ СМАК

Одеський STEM Festival, організований ГО «Соціальна справедливість «Совість», запропонував підліткам майстер-класи, лекції, конкурси, змагання, досліди і презентації проектів самих дітей і підлітків. І серйозні наукові заходи викликали не менший ажіотаж, ніж ігри та розваги. Лілія ЛЕОНІДОВА, депутат Одеської міськради: «Ми були вражені, скільки дітей зареєструвалося на лекції».

ПРО МАЙБУТНЄ

Сергій ГРИЦЬКИЙ, керівник одеської регіональної організації «Соціальна справедливість «Совість»: «На жаль, наша система освіти не завжди може йти в ногу з прогресом. У школах часто не вистачає бази для того, щоб проводити досліди, на практиці показувати, як працюють, наприклад, закони фізики. Такі фестивалі заповнюють цю прогалину».

РОБОТИ РУЛЯТЬ

Найпопулярнішою на фестивалі стала робототехніка. Наприклад, на майданчику «Цитрус академії» можна було навчити робота танцювати і робити зарядку, «РОББІ клуб» дав дітям можливість самим запрограмувати робота на виконання різних завдань, а «Техноклуб» знайомив найменших гостей фестивалю з азами схемотехніки.

ПОХІМІЧИЛИ

Прикладна хімія теж була присутня на STEM Festival. Студенти Одеської нацакадемії харчових технологій показали, як деякі виробники підробляють чорну ікру. Виявляється, створити елітний продукт досить просто. Звичайну дешеву ікру мойви обробляють чорним чаєм і хлорним залізом. Результат такої хімії, хоч і на вигляд, але дуже схожий на делікатес.

ПОКРЕАТИВИЛИ

Проект ОRMAN організував майстер-клас для розвитку креативного мислення. За одним із столиків діти захоплено вирізали картинки з журналів і плакатів і складали з них колажі. За словами організаторів майстер-класів «вміти мислити образно в сучасному світі – не менш важливо, ніж уміти програмувати роботів і писати комп’ютерні програми».

ГОСТІ ІЗ ЗАПОРІЖЖЯ

Наталія ЯРМОЛОВИЧ, вчитель інформатики школи №55: «Наші діти точно знають, ким хочуть бути і куди піти працювати. А в навчанні, завдяки гурткам з робототехніки, інформатики, хімії... показують більш високі результати». Свій досвід участь в одеському STEM Festival гості із Запоріжжя називають «захоплюючим» і сподіваються, що подібний захід буде проведено і в їхньому місті.

ДАЛІ БУДЕ

В Одесі STEM Festival пройшов вперше, але не востаннє, кажуть організатори. Лілія ЛЕОНІДОВА, депутат Одеської міськради: «Ми всі бачимо, скільки дітей та підлітків зацікавилося нашим заходом. Так що я впевнена, що цей фестиваль не останній». Більше про те, чим захоплював STEM Festival в Києві, трохи згодом на short.media.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад