уточнити пошук

освіта:

Я обираю українську! Хто наступний?

Усі оголошення, вивіски, плакати та інша рекламна продукція у Києві буде написана лише українською. Таке рішення підтримали депутати Київської міської ради. Окрім того, українська має запанувати у всіх сферах обслуговування – меню, спілкування з клієнтами тощо. Про перехід на українську заявляє все більше відомих людей. Про чергову хвилю українізації – в короткому огляді short.media

Заступник міського голови — секретар Київради Володимир ПРОКОПІВ: «Я вважаю, що це абсолютно правильна ініціатива… Я хочу, щоб до мене зверталися українською мовою і пропонували меню рідною мовою. Але якщо ми вже взялися за цю проблему, то треба вирішувати її системно, відповідно до усіх юридичних норм. Необхідно також прописати конкретні механізми його реалізації».

Павло КАЗАРІН, ведучий: «Я народився і виріс у Криму. Для мене рідною мовою завжди була російська. Але мене, чесно кажучи, завжди дратувало, коли люди сприймають свою російськомовність як право не вчити українську мову. Я оголошую такий собі KazarinChallenge – за три місяці освоїти українську мову на рівні, достатньому для проведення прямих ефірів».

Олександра КОЛЬЦОВА, лiдерка гурту «Крихiтка Цахес»: «Я, як етнiчна росiянка, прекрасно почуваюся в Українi саме тому, що говорю українською i таким чином долучаюся до мiсцевого культурного коду. Треба пiарити україномовне надбання серед самих українцiв, бо, власне, з мовою все гаразд, її знають майже всi, хто тут мешкає».

Альона ВІННИЦЬКА, співачка: «Я ж українка і мені завжди подобалася українська мова. А коли на Великдень з'їздила на Західну Україну, та ще й у компанії друзів, які спілкуються українською, то якось непомітно для себе переключилася і вирішила, що хочу розмовляти українською і надалі».

Олег ФІЛІМОНОВ, одеський «джентльмен»:  «Я дуже давно хотів вивчити українську. Я дуже люблю цю мову. Живу я в Україні, в Америці розмовляю англійською, у Франції – французькою, в Італії зараз вчу італійську теж і намагаюся розмовляти нею. Це природньо, що на моїй Батьківщині, якою є Україна, треба вивчати українську».

Олексій СУХАНОВ, телеведучий: «Мені дуже подобається Україна: люди, традиції, природа… Люблю українську мову– вона надзвичайно мелодійна,слухаєш: мов джерельце журчить. Правда, у програмі раніше складно було спілкуватися з україномовними героями – не завжди розумів усе, що вони говорили, тоді виручали підказки креативних продюсерів». Зараз ведучий заговорив українською та займається з репетитором.

«Я, Антін МУХАРСЬКИЙ, русифікована тварюка, українізувався зусиллям волі, тому що зрозумів: якщо я хочу вижити в цій країні, я повинен освоїти і усвідомлено перейти на українську мову, щоб маркувати себе як українця», – підкреслив актор в одному із інтерв’ю.

Ви також хочете вивчати або удосконалювати українську? Тоді радимо прочитати про найкращі мобільні додатки, які вам у цьому допоможуть.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад