уточнити пошук

освіта:

Друга дитина в сім'ї. Як уникнути ревнощів і образ?

У сім'ї, де вже є дитина, і є бажання народити другу, як правило, виникає багато тривог: як дитина поставиться до появи брата або сестри? Що треба зробити, щоб діти полюбили одне одного і дружили? Відповісти на ці питання дуже важливо, і тут не зайвим буде звернутися до психолога. Адже почуття старшої дитини, на жаль, багатьма батьками знецінюються або не помічаються.

Часто 2-а дитина — результат 2-го шлюбу. Це ускладнює почуття старших, адже вітчим або мачуха можуть бути загрозою взаємин з мамою чи татом. Безглуздо запитувати дитину, чи хоче вона брата або сестру. Вона не хоче! Якщо дитина відповіла «так», вона просто хоче вам догодити, адже у вашому питанні є програма на позитивну відповідь. Адже якщо вона відповість «ні», ви засмутитеся або  розсердитеся.

2-й варіант позитивної відповіді прихований у фантазіях дитини про народження друга, з яким можна буде гратися. Діти спочатку не усвідомлюють, що той, хто народиться, буде маленьким згортком, який перетягне усю мамину увагу на себе.Тому до народження дитини дітей слід готувати поступово, пояснюючи особливості нового ритму життя, не роблячи з цього ні особливої таємниці, ні наддива.

Не можна дітей порівнювати, адже вони обов'язково будуть різними. У них можуть бути різні інтереси, темперамент, здібності і особливості мислення, та і різна стать! Не варто водити дітей в одні і ті ж гуртки, як би це не було зручно, якщо самі вони цього не хочуть. Спроби учителів порівнювати дітей з однієї сім'ї теж варто присікати. Ми усі різні і маємо право на індивідуальність.

Важливо також не вживати в мові слова «ти ж старший», «він же молодший», «вона ж дівчинка». Якщо це робити постійно, дитина зрозуміє, що деякі якості дають братові або сестрі переваги, і це викличе не лише злість і образу, але й відчуття власної неповноцінності, тільки тому, що ти народився на декілька років раніше або народився, приміром, хлопчиком.

Не варто забороняти дітям сваритися і конфліктувати. Це неминуче, особливо у дітей, що борються за увагу батьків. Конфлікти, не дозволені в дитинстві, стають проблемою у дорослому житті. Нерідко батьки намагаються прийняти чиюсь сторону, і, як правило, це молодша дитина. Це шкодить обом. Молодший вчиться маніпулювати, а старший затаїть образу, з якою може прожити усе життя.

Ніколи не робіть із старших дітей няньку для молодших. По-перше, це небезпечно, оскільки старша дитина в пориві ревнощів може проявити агресію до молодшого, не усвідомлюючи її наслідки і такі випадки, на жаль, не рідкісні. По-друге, часто старші потім взагалі з великим небажанням створюють сім'ю, пояснюючи це тим, що вже «нанаячились».

Створити дружні і емоційно теплі стосунки братів і сестер — складне, але цілком вирішуване завдання. Допомогти дітям винести з їх дитинства найкращі спогади — цілком реально, щоб вони змогли уникнути в майбутньому самотності, могли дружити і підтримувати один одного.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад