уточнити пошук

освіта:

Чи можуть батьки замовити послуги охорони у навчальний заклад?

Для будь-яких батьків безпека їхніх дітей – надважливе питання. Часто, віддаючи їх до навчальних закладів, батьки стають ініціаторами замовлення послуг охорони. Намір зрозумілий та логічний. Та чи мають вони на це право? Адже будь-яка дія тягне за собою відповідальність. Докладніше далі...

Згідно з ч.2 ст.19 Закону України «Про дошкільну освіту» на обласні, міські, районні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування покладено обов’язок щодо:

- створення умов для одержання громадянами дошкільної освіти

- забезпечення соціального захисту, охорону життя, здоров'я та захист прав учасників навчально-виховного процесу та обслуговуючого персоналу в дошкільному навчальному закладі

Отже, зобов’язання забезпечити охорону життя, здоров'я та захист прав учасників навчально-виховного процесу та обслуговуючого персоналу в дошкільному навчальному закладі покладено на Київську міську державну адміністрацію, районну державну адміністрацію та Київську міську раду. Відповідно – саме на ці суб‘єкти покладено повноваження щодо укладання договорів охорони дошкільних навчальних закладів.

Згідно з п. 2.10 Примірного положення про відділ (управління) освіти виконавчого комітету міської ради, затвердженого Наказом МОН України від 01.04.2003 N192, забезпечення  соціального   захисту,   охорони   життя, здоров'я  та  захисту прав учасників навчально-виховного процесу в навчальних закладах і установах освіти покладено на відповідні відділи (управління) освіти.

У ст. 36 Закону України «Про дошкільну освіту» визначені права та обов‘язки батьків, серед яких відсутні функції щодо забезпечення охорони життя, здоров'я та захист прав учасників навчально-виховного процесу та обслуговуючого персоналу в дошкільному НЗ.

Цією ж статтею визначене право батьків обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування дошкільного навчального закладу.

Примірним положенням про батьківські комітети визначені їх права та обов’язки.
Відповідно до п.п. 5.4, 5.5 голова (представник) комітету є членом педради закладу та може бути членом атестаційної комісії для проведення атестації педагогічних працівників закладу.

Жодних інших, у т.ч. адміністративних чи організаційно-розпорядчих функцій на голову комітету Примірним положенням не покладається.

Таким чином, виходячи з наведених положень законодавства України в галузі дошкільної освіти, фізична особа НЕ МОЖЕ виступити замовником послуг з охорони дошкільного навчального закладу.

Читай також: 

Травма дитини у садку чи школі. Права батьків та як домогтися правди

Травма дитини у навчальному закладі. Що повинна робити адміністрація

 

 

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад