уточнити пошук

освіта:

Об'єднання поколінь: як школярі допомогають людям похилогом віку

Відновлення парку, кінотеатр під відкритим небом, сонячні батареї – це реалізовані ініціативи підлітків, учасників освітнього проекту «Відкривай Україну». Про ці та інші проекти ми будемо розповідати щотижня, а зрозуміти актуальність допоможуть успішні організації. Цього разу знайомимо з командою з м.Камінь-Каширський, що на Вінничині.

Підлітки вирішили не тільки зробити корисний проект для міста, але й нагадати про самотність людей похилого віку, які живуть в будинках для престарілих. Школярі висадили сад на території будинку, побудували альтанку, зробили нові лавки для сидіння. Тепер це може стати простором, де молодше покоління спілкується зі старшим.

«Діти, які ініціюють волонтерські рухи та усвідомлюють важливість допомоги нужденним – це і є те сама нова генерація українців, яка бере на себе відповідальність», – коментує проект благодійний фонд «Let’s help!». У них теж є проект з допомоги літнім людям «Гідна Старість». Вже три роки вони розвивають дитячий волонтерський рух й «добре знають ціну дитячої уваги».

Однією з найважливіших проблем, які існують в будинках для літніх людей – є самотність та відчуття «непотрібності». Але у фонді кажуть, що діти починають волонтерити та відвідувати стареньких ще з 5 років. Важлива не лише активна допомога, маленькі діти влаштовують концерти, дарують малюнки, спілкуються та грають в шахи. Увага – ось що дуже важливо.

Це може звучати банально, але дідуся там бабусям, які опинились самі або яких рідко провідують, дуже важливо знати, що про них не забули. Що про них  згадують не лише на свята, що навкруги не тільки медсестри, що говорить не тільки радіо чи телебачення.

«Ця тема буде актуальною, доки в нашому суспільстві будуть самотні люди похилого віку», – кажуть в «Let’s help!» Наприклад, в Ізраїлі будинки для літніх людей існують як окремі поселення, де вони живуть повноцінним, цікавим життям. У Польщі – дитячі садочки та будинки для людей похилого віку будуються поряд, щоб дідусі й бабусі спілкувалися з дітьми та відчували свою потрібність.

«Якщо підлітки починаються бачити проблему життя самотніх людей похилого віку – це означає, що наша країна має надію на майбутнє. Людське майбутнє», – вважають у «Let’s help!», і ми з ними цілком згодні.

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад