уточнити пошук

освіта:

7 фільмів про вчителів, які змушують замислитися

Історії про вчителів, школу та учнів, які викликають цілу палітру емоцій. І хай що там кажуть про художній вимисел, але кінематограф – один із найкращих «митців», які майстерно змальовують життя. Інколи надто натуралістично, іноді навмисне-мінорно, а ще... по-доброму позитивно. Кінострічки на будь-який смак...

ОСТАННІЙ УРОК

Драма (Франція, Бельгія), 2008

Історія про вчительку, яка опинилася на грані нервового зриву через постійні знущання та зневагу учнів. Що з цього вийшло та які можуть бути наслідки? Що це – конфлікт поколінь, культур чи повне руйнування колишніх ідеалів взаємоповаги? Дивіться у фільмі «Останній урок».

ШАНОВНА ОЛЕНО СЕРГІЇВНО

Драма, СРСР, 1988

Кінострічка геніального Ельдара РЯЗАНОВА не «відпускає» й досі, попри те, що пройшло майже 30 років з моменту її виходу в світ. Усі, хто дивився цей фільм, чесно зізнаються, що ставали то на бік учительки, то повністю розуміли мотиви учнів. А що думаєте ви?

ПУБЛІКАЦІЯ

Драма, 1988

Учителька потрапляє до лікарні через сердечний напад. Вона славиться своєю принциповістю та справедливістю, вона з тих, хто «не ставить оцінки, кому потрібно». Причина трагедії – публікація у газеті, в якій її обливають брудом. Хто стане на її захист? Чи переможе справедливість? Ситуація, яка розкриває, хто насправді друг, а хто ворог...Дивіться фільм.

 

ТА, ЩО СТВОРИЛА ДИВО

США, 1962

Фільм про Хелен КЕЛЛЕР – відому сліпо-глуху письменницю, лінгвіста, перша, хто з такою хворобою отримала освіту в Гарварді. Історія про її непрості дитячі роки та взаємини з учителькою, яка колись і сама пережила напівсліпоту та вчить дитину розуміти та пізнавати світ. 

ПІСНЯ ДЛЯ ВИГНАНЦЯ (ІЗГОЯ)

Данія, Великобританія, 2003

1939 рік. В ірландську католицьку школу приходить новий учитель Уільям ФРАНКЛІН.Оскільки він не є служителем церкви, до нього ставляться вкрай недружньо. У школі панують дуже суворі порядки (муштра), багато жорстких сцен. Учитель вирішує кинути виклик системі і починає учити вихованців по-іншому, змінюючи їх самих.

 

ПОСМІШКА МОНИ ЛІЗИ

США, 2003

Ен УОТСОН, вчорашня випускниця Берклі, приїжджає у жіночий коледж, щоб викладати історію мистецтв. Їй доводиться зіштовхнутися з закоренілими патріархальними поглядами і стереотипами. Ен веде свою боротьбу за рівноправ'я чоловіків і жінок та впливає на життя й погляди своїх студенток.

ПИСЬМЕННИКИ СВОБОДИ

Німеччина, США, 2006

Історія про вчительку англійської мови Ерін ГРУЕЛ і її взаємини з класом «складних» підлітків. Цей клас вважають безнадійним, а дітей не поважають, не слухають і не сприймають всерйоз.

 

Дивися також 7 фільмів про школу, як вона є

Авторизація

Вхiд через соцмережi

Реєстрація

Реєстрація

Назад